ZPŮSOBY VNÁŠENÍ PŘÍRODNÍCH, EKOLOGICKÝCH MOTIVŮ DO INTERIÉRU

ZPŮSOBY VNÁŠENÍ PŘÍRODNÍCH, EKOLOGICKÝCH MOTIVŮ DO INTERIÉRU

Přirozenost a blízkost k přírodě se v posledních letech staly trendem módního designu. Váš životní prostor bude ekologičtější, zelenější a živější, pokud ho zkusíte vylepšit pomocí jednoduchých tipů:

1. Nejlevnější a nejrychlejší způsob, jak přidat přírodní prostředí do stávajícího interiéru, je obohatit ho pomocí rostlin. Designéři nabízejí různé možnosti: od klasických pokojových rostlin v keramických nádobách až po exotické zimní zahrady. Obzvláště populární je v poslední době tzv. „zelená stěna. Květiny jsou umístěny ve svislém rámu a jsou k němu připevněny tenkou síťovinou z nerezové oceli. Starat se o vertikální zahradu je velmi jednoduché: čas od času by se mělaopláchnout obyčejnou vodou.

2. Kromě toho, pocit blízkosti k přírodě mohou vytvořit dekorativní předměty, jako jsou sošky v podobě zvířat, obrázky lesů, ptáků a zvířat. Umístěte je na prominentní místa. Musí být vybrány tak, aby stylem, barvou a designem byly v souladu s celkovým interiérem. 

  

 

  1. Chcete-li změnit interiér ve prospěch přírodního eko-designu, poslouží květinové nebo rostlinné potisky. Mohou být na koberci nebo dece, záclonách nebo polštáři, na zdi v podobě tapet nebo nádobí, stejně jako na ubrusech a ubrouscích.

  

 

Neobvyklé přírodní prvky mohou být vytvořenydesignovým nábytkem, který je originální. Židle, nástěnné police a skříně, které navrhl brazilský designér Camille Kachani, mohou oživit interiér a vytvořit pocit jednoty s přírodou přímo u vás doma. Alternativou jsou lampy, které vypadají jako v přírodě volně rostoucí houby, vytvořené japonským designérem Yukiem Takanem. Vydávají jemné, rozptýlené světlo, vyplňující prostor kolem nich teplem a komfortem. Nejlevnější, ekologicky šetrný (podle mého názoru) je ratanový nábytek. Právě takový nábytek vytvoří náladu a atmosféru ponoření se do etno-přírodního stylu v interiéru.

  

 

Spozdravem

designér ART-ELEGANTE