ČERVENÁ BARVA V INTERIÉRU

ČERVENÁ BARVA V INTERIÉRU

Philippe Starck, renomovaný designér v oblasti nábytku a interiérů, nazývá červenou barvu svojí oblíbenou, protože mu připomíná barvu matčiny rtěnky. Červená barva je barva polibků, vášně,lásky, ohně ...

Henri Matisse kdysi řekl, že účelem jeho obrazů je vyvolat radost. V obraze „Harmony in Red“ aktivně používal  odstíny červené, ve snaze vytvořit klid v mysli”červených”, sebevědomých extrovertů. Tradiční pohledy na červenou nejsou vždy optimistické a přesvědčivé, takže by jste měli zapomenout na staré předsudky, nebo klišé a dát svobodu své fantazii a intuici. Červená je luxusní, teplá, sexy, vzrušující, silná, veselá a hlavně energizující. Tak proč by červená, se svojí přitažlivostí nemohla být použita v interiéru?

*KUCHYNĚ. Červené stěny v kuchyni stimulují chuť k jídlu.

 

* PRACOVNA pro muže. Pantofle, župan, závěsy - typicky mužské...

* DĚTSKÝ POKOJ. Nábytek, červené hračky, míče, konstrukce,polštáře jako dekorativní prvky.

* LOžNICE. Nejen pro vášeň, ale i pro odpočinek a spánek. Červená zde proto může být použita pouze jako doplňky a módní prvky,protože stěny nebo koberec v červené barvě v ložnici vás mohou zablokovat a způsobit podráždění či nervozitu. Výsledkem je, že červenou barvu v ložnici lze použít pouze pro tento účel. Co přesně,to je na vaší fantazii. Může to být ložní prádlo, polštáře, přehozy, komody, pohovka, křeslo atd.

 

PAMATUJTE, ŽE ČERVENOU BARVU nelze nazvat barvou klidu a relaxace.  

Měla by být proto použita tam, kde se nechystáte odpočívat.

 

S pozdravem,

   návrhář

 "ART ELEGANTE"